ÜRÜNLERİMİZ
       
 
ASFALT DEPOLAMA TESİSLERİ İMALATI
KIZGIN YAĞ KAZANLARI İMALATI
KIZGIN YAĞ POMPALARI
ASFALT PLENTİ TAAHHÜT İŞLERİ
SANAYİ TİPİ BRÜLÖRLER

 

Haberler
alt yapı ve üst yapı taahhüt hizmetleri

 Alt yapı ve üst yapı taahhüt hizmetleri,konusunda uzman ekibimizle sizlerleyiz.


+ 90 312 528 11 43-44kızgın yağ kazanları imalatı

Kızgın yağ kazanları imalatında ve komple asfalt tesisleri imalat ve montajı hizmetlerimizle çalışmalarımızı nete taşıdık. 
Eposta Grubu
 

Mini Anketimiz

» Sitemize nasıl ulaştınız?
Google
Arkadaş Tavsiyesi
Arama Motorları
Diğer
RESULTS

KIZGIN YAĞ KAZANLARI İMALATI / 


Günümüz teknolojisinde muhtelif proseslerde yüksek sıcaklıklar gerekmekte, buna bağlı olarak yüksek sıcaklıkta bir ısı transfer ortamına ihtiyaç duyulmaktadır.

Buhar ve kaynar su bu ihtiyaçlara belli basınçlara kadar cevap verebilmekte, daha yüksek sıcaklıklarda ulaşılması gereken basınç değerleri, çözümleri pahalı ve tehlikeli boyutlara ulaştırmaktadır. Yüksek sıcaklıklarda ısı üretimi en verimli ve emniyetli bir şekilde kızgın yağ kazanları ile sağlanabilmektedir.

Kızgın yağ kazanlarında yapısında herhangi bir değişikliğe uğramadan atmosferik basınçta 320ºC ye kadar ısıtılabilen termik yağlar kullanılmaktadır. Kazan ve tesisat borularında sirküle eden termik yağın tesisat ve cihazlarda herhangi bir korozyon ve kireç bağlama gibi sakıncaları söz konusu olmamaktadır.

Kızgın Yağ Sistemlerinin Buhar Sistemlerine Oranla Avantajları Şunlardır :

YÜKSEK SICAKLIK
Kızgın yağ sistemi buhar sistemine oranla atmosferik basınçta çok yüksek sıcaklıklar sağlar. Örneğin 250ºC sıcaklık için gerekli buhar basıncı 40 atü dür.

İŞLETME EMNİYETİ
Kızgın yağ sistemleri genleşme tankları vasıtasıyla atmosfere açık olarak işletilmektedir. Bu sistemlerdeki basınç kazan ve tesisat direnci kadardır. Buhar kazanlarında olduğu gibi patlama tehlikesi yoktur. Kızgın yağ sistemi işletme emniyeti, buhar sistemine göre yüksektir.

VERİM
Kızgın yağ kazanı verimi yüksek baca gazı çıkış sıcaklığı nedeniyle buhar kazanı veriminden düşük olmakla birlikte sistem olarak dikkate alındığında buharlı sistemdeki kondens kayıpları, blöf kayıpları, flash buhar kayıpları ve su kayıpları olmadığından kızgın yağ sistemi verimi daha yüksektir.

İŞLETME ve BAKIM
Kızgın yağ sistemleri işletme personeli ve bakım maliyeti daha düşüktür.
Kızgın yağ sistemlerinde paslanma, korozyon, kireç, taş tutma gibi problemler yoktur.

KALİTE
Kızgın yağ sistemlerinde sıcaklık kontrolu otomatik kontrol vanaları ile çok daha mükemmel ve etkili bir şekilde yapılabilmektedir. Bu da üretilen üründe standart bir kalitenin sağlanmasına büyük ölçüde yardımcı olur.

YATIRIM ve İŞLETME MALİYETİ
Kızgın yağ sistemleri yatırım maliyeti tesis bazında bakıldığında daha düşük olabilmektedir.
İşletme maliyeti, sistem verimi, personel gideri, su harcamı, bakım, onarım ve yedek parça giderleri dikkate alındığında buhar kazanlarına oranla çok daha düşüktür.

ISI GERİ KAZANIMI
Kızgın yağ kazanları, yüksek kazan baca gazı çıkış sıcaklıkları nedeniyle ısı geri kazanma sistemleri uygulanmaya en müsait kazanlardır.
Kazan üzerine veya arkasına ilave edilecek ekonomizer veya hava ısıtıcıları ile işletme sıcak su veya sıcak hava ihtiyacının bir bölümü veya tamamı ekonomik olarak, cüzi bir yatırımla sıfıra yakın bir maliyetle, üretilebilir.


 
   

DONANIM İNŞAAT TİCARET MAKİNA VE ISI SANAYİ
FAHRETTİN ERDOĞAN
Karacaören Sanayi Sitesi 1638.Cadde No : 101 Esenboğa Yolu 13.Km. Altındağ / ANKARA
Tel +90 312 5281143 Fax : 90 312 5281013
donanim@donanimmakina.com

FilNet İnternet Hizmetleri